Winchester Filminin Tüyler Ürperten İlk Fragmanı

Sarah Winchester'ın hayatını sinemaya uyarlayan korku filmi Winchester filminin ilk fragmanı yayınlandı.

Winchester-Filminden-Tuyler-Urperten-Fragman

Michael ve Peter Spierig kardeşlerin yönetmen koltuğunda yer aldığı ve senaryosunda kardeşlerin yanında Tom Vaughan’ın da imzası olan Winchester filmi epey zamandır bekleniyordu. Projenin duyurulmasından bu yana beş sene geçti ve tam bir yıl önce usta oyuncu Helen Mirren Sarah Winchester’ı canlandırmak için imza atmıştı. Sonunda Winchester filminin vizyon tarihi 22 Şubat 2018 olrak belirlendi ve ilk fragmana da kavuştuk.

19 y.y’dan kalma bir efsaneye dönüşen Winchester hikâyesi ise şöyle; Winchester tüfeklerinin varisi olan Sarah Winchester kızının ve kocasının ölümünün verdiği üzüntüyle Boston’dabir medyuma gider. Medyum ona Winchester tüfeklerinin kurşunlarıyla ölen kişilerin ruhlarının kendisine musallat olduğunu ama Connecticut’tan California’ya taşınırsa iyi olacağını söyler. Sarah Winchester, San Francisco yakınlarına taşınır ve orada yüzlerce odası bulunan ve 38 yıl boyunca yapımı süren Winchester Malikânesi’ni inşa etmeye başlar. Malikânenin kendisine musallat olan ruhları hapsedebileceğini düşünür.

Bugün San Frascisco bölgesinin turistik bir mekânı haline dönüşen bu büyük malikâne ve onun yaratıcısı Sarah Winchester’ın hayatını konu alan filmde, Helen Mirren’in yanı sıra Sarah Snook, Jason Clarke, Angus Sampson ve Laura Brent gibi isimler de yer alıyor. Konusuyla büyük merak uyandıran film, ABD’de 2 Şubat’ta, ülkemizde ise 22 Şubat 2018’de gösterime girecek.

Winchester filminin ilk yayınlanan fragmanını izleyebilirsiniz.