Netflix Kasım Ayı Programını Yayınladı

Netflix Kasım ayı programı açıklandı

Netflix’ in Kasım ayı programı her zamanki gibi heyecan verici. Programda yer alan Netflix orijinal dizileri The Punisher, Greenleaf 2.sezon, She’s Gotta Have It, Alias Greace, Lady Dinamite 2. sezon, Frontier 2.sezon, Godless, Glitch 2. sezon, Shor in the Dark Hanedan, Designated Survivor 2. sezon, Star Trek: Discovery olarak açıklanırken; orijinal filmi The Killer. Dizi ve filmlerin yanı sıra Cuba and the Cameraman, Saving Capitalism ve Jim & Andy: The Great Beyond gibi belgeselseverler için de birbirinden güzel yapımları Kasım ayı boyunca Netflix takipçilerine sunacak.

1. Greenleaf

1 Kasım

Dizide Afro-Amerikan kökenli Greenleaf ailesinin ahlaksız dünyası konu edilmektedir. Grace Greenleaf (Merle Dandridge) 20 yıl ailesinden kaçtıktan ve uzak yaşadıktan sonra kız kardeşinin esrarengiz ölümü ile geri döner. Zamanla piskopos babası James (Keith David) ve aynı zamanda ailenin maderşahi olan annesi Mae’ nin (Lynn Whitfield) skandal yaratacak sırlarını ve yalanlarını fark etmeye başlar.

2. Alias Grace

3 Kasım

Margaret Atwood’ un yaşanmış bir hikayeden esinlenerek 1996 yılında yayımlandığı ödüllü romanının uyarlaması olan “Alias Grace”, Kanada’ ya göç etmiş İrlanda asıllı bir ev hizmetçisi olan Grace Marks ve James McDermott’ un işverenleri olan Thomas Kinnear ile evdeki diğer temizlikçi Nancy Montogomary’ nin vahşice işlenmiş cinayetlerinden suçlu bulunmasını ele alıyor. Dava sonucu Grace ömür boyu hapis cezası alırken, James ise idam edilmiştir. Grace bu cinayetlerden sonra Kanada’nın en kötü kadını olarak tanınmaya başlanmıştır. 30 yıllık mahkumiyet hayatının ardından temize çıkarılıyor. Atwood’ un ele alması ile gün yüzüne çıkan hikayenin tartışmalı noktası Grace’ in bu cinayetleri işleyip işlemediğidir. Dizinin başrolünde, senaryosunu yazıp ve yapımcılığını üstlenen Oscar adayı Sarah Polley oynarken, filmin yönetmeni ise Mary Harron’ dır.

3. The Killer

10 Kasım

The Killer ya da orijinal ismi ile O MATADOR 1940 Brezilya yapımı ilk Netflix filmidir.

Filmin konusu 1940’ ların çorak Brezilya topraklarında yaşayan Münzevi Cabeleira’ nun silahşör babasının kaderini öğrenmek için yola koyulmasını ve bu verimsiz topraklarda herkesin korktuğu azılı bir suikastçiye dönüşmesini anlatan bir Western filmidir. Filmin senaristliğini ve yönetmenliğini  Marcelo Galvao’ nın üstlendiği filmin fragmanından yola çıkarak çok şiddetli bir film olabileceği öngörülebilir.

Filmin oyuncu kadrosunda ise Maria de Medeiros,  Diogo Morgado,  Etienne Chicot,  Mel Lisboa, gibi ünlü oyuncular vardır.

4. LADY DYNAMITE

2. Sezon 10 Kasım

Komedyen Maria Bamford, kendi hayatından uyarlanan dizide başrol oynuyor. Bir kadının, kendini kaybedip tekrardan bulduğu, bazen gerçeküstü bir hal alan hikayesidir.

5. Shot in the Dark

17 Kasım

Üç gözleri görmeyen fotoğrafçı hakkında bir belgesel: Pete Eckert, Sonia Soberats ve Bruce Hall. Yaşamlarını görüntü yaratmaya adayan üç görme engelli kişiye dair bir belgesel. Akıllarının gözünde ne görüyorlar? Gördüklerimizi özlüyor, gözden kaçıyor ya da dikkate almıyorlar mı ?

6. The Punisher

17 Kasım

İlk olarak Daredevil’in 2. Sezonunda ilk defa gördüğümüz ve çoğu kişi tarafından beğenilen, Frank Castle ya da nam-ı değer The Punisher, Marvel – Netflix ortaklığının en son ürünü olan dizi bu ay izleyicisiyle buluşuyor.

Dizinin konusu eşinin ve çocuklarının ölümlerinden sorumlu olanlardan intikamını aldıktan sonra  New York sokaklarında The Punisher olarak ünlenen Castle’ ın  artık kendi ailesine zarar verenlerin dışında masum insanlara zarar veren ve adaletsizliklere karşı kendini bir savaşın içinde bulmuştur ve bu doğrultuda bütün gerçekleri ortaya çıkartması anlatılacaktır.

Başrolde son dönemlerin gözde oyuncularından biri olan Jon Bernthal’ a Deborah Ann Woll, Ben Barnes, Ebon Moss-Bachrach ve Amber Rose Revah gibi isimler eşlik edecek.

7. Jim & Andy: The Great Beyond

17 Kasım

Yönetmenliğini Chris Smith‘in üstlendiği Jim & Andy: The Great Beyond, bizleri 1984 yılında hayatını kaybeden komedyen ve şarkıcı Andy Kaufman’ı kendisine rol model alan Jim Carrey’nin Kaufman’a hayat verdiği Man on the Moon‘un perde arkasında neler yaşandığını keşfetmeye davet ediyor. Film çekimleri sırasında ve hatta çekim aralarında bile Kaufman’ mış gibi davranan Carrey’ in görüntülerini kaydenen Kaufman’ın eski sevgilisi Lynne Margulies ve arkadaşı Bob Zmuda tarafından çekilen görüntülerden yola çıkılarak hazırlanan bu belgeselde Carrey’ in ne kadar da muhteşem bir metot oyuncusu olduğunu gözler önüne seren bir belgeseldir.

2015 yılında intihar eden sevgilisinin ardından uzun bir süredir ekranlarda göremediğimiz ve hayranlarının merakla ekranlara geri dönmesini beklediği Carrey’ i Jim & Andy: The Great Beyond ile birlikte en azından anlatıcı rolde görebileceğiz.

8. Saving Capitalism

21 Kasım

Eski çalışma bakanı sekreteri olan Robert Reich, ülkenin ekonomik sarsıntısı hakkında Amerikan halkıyla bir araya gelmesini ve sarsıntı sonrası yaşananları ele aldığı bir belgeseldir.

9. GODLESS

22 Kasım

1880’ lerin Batı Amerika’ sında geçen hikaye de, acımasız bir kanun kaçağı olan Frank Griffin’ in eski ortağı ve şuan ki en büyük düşmanı olan Roy Goode’ un peşine düşen Frank’in kovalamasını ve bir çiftlikte saklanan Roy’u ararken New Mexico’ da olan ve tamamı kadınlardan oluşan bir kasabaya yolunun düşmesini ele alıyor.

Dizinin yönetmen koltuğunda Minority Report ve Logan gibi filmlerin senaristi Scoot Frank yer alırken, 2013 yapımı Side Effects’ in ardından sinemayı bırakma kararı alan ve Logan Luck’yle sinemalara geri dönüş yapan Steven Soderbergh’ ise dizinin yapımcılığını üstlendiği 7 bölümlük bir Western dizisidir.

Dizinin oyuncu kadrosu ise 12 Yıllık Esaret ve Operasyon: Argo gibi filmlerden tanıdığımız Scoot McNairy ve Sons Of Anarchy’ den tanıdığımız Kim Coates gibi ünlü ve başaralı oyunculardan oluşuyor.

10. SHE’S GOTTA HAVE IT

23 Kasım

Malcolm X, Inside Man filmlerinden hatırlayacağınız ünlü yönetmen  Spike Lee’ nin 1986 yılında ilk kez yönetmen koltuğuna oturduğu aynı isimli sinema filminden televizyona uyarladığı She’s Gotta Have It en az filmdeki gibi cesur sahnelerin olacağı izlenimi bırakıyor. 10 bölümden oluşacak olan dizinin konusu ise Brooklyn’ de yaşayan Nola Darling’ in arkadaşlarını, işini ve birbirlerinden tamamıyla farklı 3 sevgilisiyle uğraşan bir kadının hayatını anlatmaktadır.

Spike Lee’ nin yapımcılığını ve yönetmenliğini üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda ise Lyrig Bent, DeWanda Wise , Cleo Anthony, Chyna Layne  gibi ünlü oyuncular bulunmaktadır.

11.FRONTIER

2. Sezon 24 Kasım

18.yüzyılda geçen  dizisinin ilk sezonu altı bölümden oluşuyor.  Frontier, ilk sezonunda 18. Yüzyılın sonlarına doğru Kuzey Amerika’da ticari bir geçim kaynağı olarak sanayileşen, şiddet olaylarının ve kanlı çatışmaların yaşandığı kürk ticaret sisteminin gelişimini merkezine alacak. Başlangıçta yerlilerin geçim kaynağı olan kürk ticareti Avrupalıların bölgeye gelmesi ile gelişmiş ve ekonominin zirvesine oturarak önemli bir para kaynağı haline gelmiştir. İş görüşmeleri ve anlaşmaların sık sık baltalarla çözüldüğü dizide yerli kabileler ve Avrupalılar arasındaki hassas ilişkilere değinilmiştir.Fragmandan yola çıkarak 2. Sezonda daha kanlı savaşların bizi beklediğini görebiliriz.

Frontier dizisini Kanadalı yönetmen Brad Payton ile birlikte Peter Blackieand ve Rob Blackie tarafından ortaya çıkarılmıştır. Dizinin yönetici yapımcılığını Brad Payton, Alex Patrick, Jeff Fierson ve John Vatcher üstlenmiştir. Frontier dizi başrolünde ise en son Game of Thrones yani Taht oyunları dizisinde yer almış olan oyuncu Jason Mamoa oynuyor. Game of Thrones dizisinde “Khal Drogo” yu canlandırmaktaydı.

12. Cuba and The Cameraman

24 Kasım

Jon Alpert’ in yönetmenliğini üstlendiği belgeselde Fidel Castro ve son 40 yılda Castro’ nun politikalarından etkilenen üç ailenin hayatı konu ediliyor.

13. Glitch

28 Kasım

James Hayes küçük ve sakin bir kasabada polis memuru iken bir anda sağlıklı hiçbir problemi olmayan altı kişinin gizemli bir şekilde ölmesiyle ortalık karışacaktır. Bu insanların kim oldukları veya nasıl öldükleri bilinmezken içinden çıkılmaz bir davaya döner. James bu işin içinde sıra dışı bir olay olduğunu fark etmiş olsa da hiç bir sonuç elde edemez, ancak bu insanlar arasında çözülememiş bir bağlantı vardır. Aradan geçen birkaç yılın ardından James ofisine gittiğinde ise işler daha karmaşık bir hal alır çünkü bu altı kişi geri dönmüştür ama hiçbir şey hatırlamıyorlar.

14. Good Morning Call

2. Sezon 28 Kasım

Nao’ nın ailesi dedelerinden kalan çiftliği devralarak başka bir şehre taşınırlar. Okulundan ayrılmak istemeyen Nao, ailesini ikna ederek yeni bir daireye taşınır. Ancak hayallerinde yeni daireye taşınmasından kısa bir süre sonra, okulun en popüler üç çocuğundan biri olan Uehara’ nun da aynı evi kiraladığını öğrenir. Nao ve Uehara, evi kiraladıkları emlakçıya ulaşmaya çalışsalar da, dolandırıldıkları ortaya çıkar. İkisi de evin kirasını tek başlarına ödeyecek durumda olmadıkları için, bir süre bu şekilde yaşamaya karar verirler. Nao hayalperest, oldukça sakar, duygusal bir kızken; Uehara bir o kadar sert, ciddi ve gizemlidir. Okuldaki tüm kızlar Uehara’ ya hayranken, Nao onun ne kadar çekilmez ve birlikte yaşaması zor birisi olduğunu yakınken görecektir. Hem okuldaki kızlar Nao’ ya musallat olmasın, hem de aileleri durumu öğrenip evden ayrılmalarına sebep olmasın diye Nao ve Uehara, evde birlikte yaşadıkları ve hatta birbirlerini tanıdıklarını herkesten gizlemeye karar verirler. Ancak ikili arasında başlayan romantik yakınlaşma ve yaşanan gelişmeler, durumu karmakarışık, içinden çıkılmaz ama bir o kadar da komik bir hale sokar.

15. Star Trek: Discovery

1. Sezon her Pazartesi yeni bölüm

Günümüzün çağdaş versiyonu olan dizi, Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesini konu edinir. Uzun metrajlı filmlerin zaman çizelgesinden ayrı olarak, yeni dünyalar ve medeniyetler keşfeden USS Discovery mürettebatını izler. Discovery, Star Trek tarihinde daha önce bahsedilen ancak keşfedilmemiş bir olayın etrafında dönüyor.

16. Dynasty(Hanedan)

1. Sezon her Perşembe yeni bölüm

Karizmatik ve kurnaz Fallon Carrington, babasının küresel enerji şirketinde çalışmayı düşünmektedir. Babası Blake Carrigton, Fallon ve kardeşi Steven’ ı Atlanta’ ya çağırır. Fallon, aile bireylerinin buluştuğu bu toplantının kendi terfisi ile ilgili değil de yeni üvey anneleri Cristal ile tanıştırılması ile alakalı olduğunu öğrenince şok olur. Cristal da Fallon gibi kurnaz ve neredeyse onun kadar gençtir.

17. Designated Survivor

2.Sezon her Cuma yeni bölüm

Keifer Sutherland, David Guggenheim’ in yaratıcısı olduğu dizide meclis toplantısı saldırısından sonra ABD Başkanı olan bir kabine üyesini canlandırıyor. Designated Survivor, aile ilişkileri ile sarmalanmış bir komplo teorisi dizisidir.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2506

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

3112

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

2706

Extinction’dan fragman

Ant-man filmlerinde de yer alan Michael Peña’nın yeni filmi Extinction'dan fragman geldi.

3010