Quentin Tarantino Emekli Olma Planlarını Star Trek ile Erteliyor

Şu sıralar dokuzuncu filmi için çalışmalara devam usta yönetmen Quentin Tarantino yeni bir Star Trek filmi için harekete geçti.

  • 20PAYLAŞIM
  • 3339OKUMA

Sadece birkaç gün önce, şaşırtıcı bir haber gelmişti ve Quentin Tarantino’nun Paramount ile konuşmasının ardından yeni bir Star Trek filmi için bir fikir bulduğu ortaya çıkmıştı. Projede J. J. Abrams’ın da yer alması Star Trek hayranlarını fazlasıyla heyecanlandırırken. Şimdi ise, Tarantino filmin ABD’de R-Rated bir film olacağını kabul etmekle birlikte, kendi tarzına daha fazla bağlı bir film olacağından bahsetti. Bu açıklama ise her açıdan sürpriz oldu.

tarantino

Tarantino’nun açıklaması filmin, küfür ve şiddet sahneleri anlamında daha fazla sahne barındıracağı anlamına geliyor ve bu durum hepimizin bildiği gibi Star Trek’le ilişkili olan bir şey değil. Yine de hem stüdyo hem de mevcut Star Trek uzmanı J.J. Abrams’ın Tarantino’nun görüşünü kabul ettiklerini bildiğimiz için, büyük ekranda daha karanlık ve vahşi bir Star Trek izleyebiliriz gibi görünüyor. Ve bu durum bugünlerde emsali olmayan bir şey de değil… Star Trek: Discovery, CBS All Access ile daha rahat ve açıkçası TV’deki sınırları zorluyor.

Öte yandan, Tarantino’nun kameranın arkasına geçeceğine dair henüz bir garanti yok. Yönetmenin sadece 10 film yaptıktan sonra emekli olma planı göz önüne alındığında, kendi yazmadığı bir film planlarına uymayabilir. Belki de sadece bir öykü anlatır ve filmde fikirleriyle katkı yapar. Ne olursa olsun, hala büyüleyici bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz.

Quentin Tarantino Emekli Olma Planlarını Erteliyor Mu?

Geçtiğimiz günlerde Sharon Tate ve dört arkadaşının korkunç şekilde öldürüldüğü 1969 yılını anlatacak olan yeni filminin vizyon tarihi belli olan Quentin Tarantino uzun süredir aklında yatan bir fikri hayata geçirmeye hazırlanarak, bir Star Trek filmi için kolları sıvadı.

quentin-tarantino

Önceki yıllarda verdiği röportajlarda Star Trek hayranı olduğunun sıkça altını çizen Tarantino, söylenenlere göre, Star Trek filmlerinin haklarına sahip olan Paramount’a sıradışı bir fikir sundu. Ve Paramount’tan gelen onayın ardından usta yönetmen, 2009 bu yana Star Trek modern serisinin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenen J.J. Abrams’la beraber yeni bir Star Trek filmi için çalışmalara başladı. Abrams ve Tarantino liderliğinde yazarlar tutularak senaryolaştırılacak bu film için ilk aşamada her şey istenildiği gibi ilerlediği takdirde Tarantino bir sonraki Star Trek filminin yönetmen koltuğunda otururken Abrams ise yapımcılığını üstlenecek.

Quentin Tarantino’nun yeni filminde flaş gelişme!

Margot Robbie’nin Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’ta yer alacağı kesinleşirken filme Burt Reynolds, Tim Roth, Michael Madsen ve Kurt Russell’ın da dahil olması bekleniyo

2545

“Tarantino’nun emekli olmasını anlamıyorum”

10. filminden sonra emekli olacağını açıklayan Quentin Tarantino için Paul Thomas Anderson ilgi çekici açıklamalarda bulundu.

2695

World War Z 2’nin çekimlerinde flaş gelişme

Brad Pitt’in Quentin Tarantino’nun yeni filmi Once Upon a Time in Hollywood’ta yer alacak olmasından dolayı World War Z 2’nun çekimleri bir kez daha ertelendi.

3959

J. J. Abrams’tan Bir Dizi Daha Geliyor

'Demimonde' Abrams’ın Fringe’in ardından tek başına ürettiği ilk dizi olacak.

3444