Reha Erdem’den Koca Dünya

Reha Erdem'in yazıp yönettiği yeni filmi Koca Dünya bügün gösterime girdi.

  • 127PAYLAŞIM
  • 21259OKUMA

Sinemamızın en önemli isimlerinden biri olan Reha Erdem’in yeni filmi Koca Dünya bugün gösterime girdi. Ali ve Zuhal’in medeni dünya ile ilgili sınavını temel alarak oluşturulan hikaye ilham verici bir yolculuk. Filmin senaryosu da Reha Erdem’e ait.

Reha Erdem’in daha önce yönettiği filmleri de düşündüğümüzde yine başarılı ve sürükleyici, aynı zamanda gerçekliğin içinden bir hikaye olacağına inanıyoruz. Hayat Var, Kosmos, Jin, Beş Vakit gibi filmlerini de hala izlemediyseniz, şiddetle tavsiye ediyoruz.

Filmin kadrosunda yer alan isimler ise Berke Karaer, Ecem Uzun, Melisa Akman, Murat Deniz, Ayta Sözeri

 

“Anne babalarının sorumluluğunu üstlenemediği, belki de istemediği iki çocuk koca dünyada nasıl hayatta kalır? Büyümek kurtuluş mudur yoksa hayatın daha da zalim yüzleriyle karşılaşmalara mı gebedir? Yetimhane duvarları gözlerden sakladıkları çocuklar için bir hapishanenin aşılmaz duvarları mıdır yoksa onları dışarıdaki karanlık, kocaman dünyadan korumakta mıdır? Ali ile Zuhal yetimhanede büyümüş iki gençtir. Kardeş oldukları söylenir. Öyle değilse bile geçen zaman ve sahipsizlikleri onları kardeş gibi yakınlaştırmıştır. Film Ali ile Zuhal’in yetimhane dışındaki koca dünyanın kucağına savunmasız fırlatılıp atıldıkları sırada başlar. Ali ve Zuhal, yetimhaneden çıkıp bu koca dünyaya attıkları ilk adımda suçla tanışırlar. Onlar için artık insanlar arasında yaşamak olanaksız hale gelmiştir; sığındıkları orman, onlar için bir tür ıssız adaya dönüşür. Medeni dünyadan dışarıya fırlatılıp atılan iki çocuk, insanlığın tüm serüvenini burada sil baştan yaşayacaktır.”

İşte bu hafta vizyona giren filmler

Sinemalarda bu hafta 9 film vizyona girdi. İşte 28 Eylül'de vizyona giren filmler.

2905

Vizyonda bu hafta: 8 yeni film gösterimde!

Hafta sonunda ikisi yerli, altısı yabancı olmak üzere toplamda sekiz yeni film gösterime giriyor.

3675

Vizyona giren filmler! (25 Mayıs 2018)

Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi, Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisi ulan Vecihi'nin hayatını anlatan Hürkuş ve bu filmlerle birlikte toplam 9 film bu hafta izleyiciyle buluştu. İşte haftan

3000

Bu hafta vizyona girecek filmler (17.05.2018)

Bu hafta vizyona girecek filmleri sizler için derledik (17.05.2018)

2979