J.R.R. Tolkien’ın Hayat Hikayesinin Uyarlaması Tolkien Filmi Vizyona Hazır

Nicholas Hoult'un fantastik edebiyatın en önemli isimlerinden J.R.R. Tolkien'ı canlandırdığı filmin çekimleri bitti.

Tolkien

Nicholas Hoult’lu “Tolkien”ın Çekimleri Tamamlandı

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in yaratıcısı, Orta Dünya’nın ve maceralarının beyni JRR Tolkien’ın yaşamını beyaz perdeye aktaracak olan “Tolkien” filminin çekimlerinin tamamlandığı sosyal medya üzerinden müjdelendi.

İngiliz yazar, şair, filolog ve profesör unvanlı akademisyen JRR Tolkien’ı, X-Men’in yeni nesil Beast’i, Otoban, Equals ve Kill Your Friends gibi yapımlarla sıklıkla karşımıza çıkan Nicholas Hoult’un canlandıracağı yapımın kadrosunda yer alan Lily Collins de, Tolkien’ın eşi Edith’e hayat verecek. Filmin kadrosunda Colm Meaney, Craig Roberts, Anthony Boyle, Patrick Gibson, Tom Glynn-Carney, Genevieve O’Reilly, Laura Donnelly, Pam Ferris ve Derek Jacobi de bulunuyor.

Tolkien’ın karakterinin şekillendiği döneme odaklanacak olan filmin ismi “Tolkien”ın yönetmen koltuğunda ise Finli yönetmen Dome Karukoski oturacak. Senaryosunu David Gleeson ve Stephen Beresford’un yazacağı film ünlü yazarın arkadaşlığı ve sevgiyi öğrendiği okul yıllarına ardından da sevdiklerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı ve hayal gücünü büyük ölçüde tetikleyen 2. Dünya Savaşı zamanlarına odaklanacak.

Hoult, Ekim ayında vizyona giren “Çavdar Tarlasındaki Asi” filminde de edebiyat tarihinde önemli bir yer etmiş bir diğer isim olan kült yazar J.D. Salinger’ı canlandırmıştı.

Tolkien filminin Çekimlerine Başlandı ve İngiltere Setinden Fotoğraflar Yayınlandı.

Fox Searchlight’ın yapımcılığında çekilen film, Yüzüklerin Efendisi, Hobbit serisi ve Silmarillion gibi fantastik kurgu eserleriyle tanınan İngiliz yazar ve şair J.R.R. Tolkien’ın hayatını anlatacak. Filmin çekimine İngiltere’nin Ellesmere Port kasabasındaki bir müzede başlandı.

Filmde Tolkien’ın kendisini İngiliz oyuncu Nicholas Hoult canlandırıyor. Aktris Lily Collins’i ise Edith Bratt rolünde izleyeceğiz. İrlandalı aktör Colm Meaney de bu defa karşımıza Peder Francis olarak çıkıyor. Senaryoyu David Gleeson ve Stephen Beresford ikilisi yazdı.

Ayrıca filmde Tolkien’ın yakın arkadaşlarını, aşkını ve sanatsal ilhamını bulduğu gençlik yıllarına da şahit olabileceğiz. Film sırasında, Birinci Dünya Savaşı’na katılan yazarın Orta – Dünya romanlarını yazdıran etkenlerin nasıl oluştuğunu da görebileceğiz.

Yapımcılığını Chernin Entertainment firmasından Kris Thykier’ın üstlendiği filmin vizyon tarihi ise henüz belli olmadı.

Tolkien Filminin Setinden Kareler:

J.R.R. Tolkien’in Hayatını Anlatacak Olan Film: Middle Earth

Yazdığı fantastik eserler sayesinde dünya genelinde çok büyük bir üne sahip olan Tolkien'ın hayatı, Middle Earth isimli otobiyografik filme konu edilecek.

2937