Vizyon Filmleri – 15 Aralık 2017

15 Aralık 2017'de gösterime girecek olan 6 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

  • 21PAYLAŞIM
  • 3374OKUMA
19-Ocak-Vizyon-Filmleri

1. The Party

2017 Berlin Film Festivali’nde Altın Ayı için yarışan, Sally Potter’ın yazıp yönettiği The Party, bir kutlama vesilesiyle bir araya gelen bir grup arkadaşın, zamanla trajediye dönüşen partisini konu ediniyor.

The Party Filmi Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

2. Papatya

Mehmet Doğan’ın yönettiği Papatya, babasını erken yaşta kaybeden Umut ile en yakın arkadaşı Nuri’nin hikâyesini anlatıyor.

Mehmet Doğan Papatya Filmiyle Sinemaseverlerin Karşısına Çıkıyor

3. The Pirates of Somalia

Jay Bahadur’un The Pirates of Somalia: Inside Their Hidden World kitabından uyarlanan The Pirates of Somalia, genç gazeteci Jay’in idolü Seymour Tolbin’le olan kısa görüşmesinden sonra hayatını kökten değiştirip Somali’ye giderek ömür boyu sürecek olan bir hikâyenin peşine düşmesini konu alıyor. Somali korsan çetelerinin ardındaki gerçeklere ve siyasete olan etkisini ortaya koyan film Jay Bahadur’un gerçek hayat hikâyesine dayanıyor.

Al Pacino’dan Yeni Bir Film “The Pirates of Somalia”

4. Santa & Cie

Alain Chabat’ın yazıp yönettiği Yeni Yıl Tehlikede, kendisine yardımcı olan elflerin hastalanması sonrası bu duruma bir çare bulmaya çalışan Noel Baba’nın hikâyesini anlatıyor.

Santa & Cie ile Noel Baba Yeni Yıl’ı Kurtarabilecek Mi?

5. Poyraz Karayel: Küresel Sermaye

Başrollerini Musa Uzunlar, Emel Çölgeçen, Erkan Can, Şükran Ovalı ve Reha Özcan’ın paylaştığı Poyraz Karayel: Küresel Sermaye, mafya lideri Kulaksız Adnan’ın, kızı Yasemin’i sevgilisi Semih’ten ayırmaya çalışmasıyla gelişen olayları konu ediniyor.

Poyraz Karayel: Küresel Sermaye Vizyona Girmeye Hazırlanıyor

6. Le Redoutable

La chinoise setinde birbirine aşık olan ünlü yönetmen Jena-Luc Godard ile genç oyuncu Anne Wiazemsky’nin hikâyesini, 1968 yılıyla birlikte esen devrim rüzgarları eşliğinde anlatıyor.

Le Redoutable ile Büyük Bir Aşka Tanıklık Etmeye Hazır Mısınız?

Vizyon Filmleri – 29 Aralık 2017

29 Aralık 2017'de gösterime girecek olan 7 filmi sizler için derledik. İşte haftanın filmleri...

3448

Van Gogh’un Hayatını Loving Vincent İle Daha Yakından Tanıyalım

Hugh Welchman ve Dorota Kobiela'nın yönettiği "Loving Vincent", ünlü ressam Van Gogh'un hayatını, ressamın tablolarından esinlenerek hazırlanan bir estetikle gözler önüne seriyor.

4200

Slumber Filmiyle Korkmaya Hazır Olun

Maggie Q'nun başrolünde yer aldığı "Slumber", kendini karanlık bir ruh ile mücadele içerisinde bulan Alice'in hikâyesini anlatıyor.

2856

Kalp Atışı Dakikada 120 İçin Geri Sayım Başladı

Robin Campillo'nun yönettiği ve prömiyerini Cannes Film Festivali'nde gerçekleştiren Kalp Atışı Dakikada 120, 1990'ların başında AIDS'e karşı farkındalık yaratmaya çabalayan Act-Up Paris aktivist örgü

4354