Woody Allen’ın Yeni Filmi Tartışmalara Sebep Olacak

Henüz ismi netleşmeyen Woody Allen’ın yeni filmi yetişkin bir adam ile 15 yaşındaki bir genç kızın seksüel ilişkisini de içermesinden dolayı tartışmalara sebep oluyor.

Woody-Allen’ın-Yeni-Filmi-Tartismalara-Sebep-Olacak

Woody Allen’ın yeni filmi Wonder Wheel henüz gösterime girmemiş olsa da kendisi, hali hazırda Elle Fanning, Jude Law, Selena Gomez, Rebecca Hall ve Timothée Chalamet’in rol alacağı yeni filminin çekimlerine başlamış durumda.

Söylentilere bakılırsa A Rainy Day in New York adını alacak olan film hikâye olarak Allen için başka bir tartışmayı da beraberinde getirecek gibi duruyor. Page Six’in belirttiğine göre başrolde Law, orta yaşlarda evli bir adam olan ve hırslı genç yıldız ve model kızlara kendini rezil eden bir karakteri oynayacak. Filmde 44 yaşındaki karakterin Elle Fanning’in canlandıracağı 15 yaşındaki metresiyle seksüel bir ilişkisi de yer alacak.

Page Six’e göre; “İlgili sahnede metres, Law’ın canlandıracağı orta yaşlı karakterle ilişkisini kabulleniyor. Ancak ardından adamın iddia ettiğinin aksine 21 yaşında olduğuna karşı çıkıyor. Law’ın karakterinin sadakatsizliği ile ilgili yaptıkları tartışmanın sonucunda, Fanning’in canlandıracağı karakter Law’ın canlandırdığı karaktere ‘bütün bu kadınlarla zevk için mi birlikte oluyordun yoksa bunun altında başka bir planın mı var?’ diye soruyor”. Bu yeni film, Allen’ın yaşlı adam ve genç kız ilişkisini merkeze koyduğu ilk film değil. Zira yönetmenin en güçlü eserlerinden biri olarak kabul gören 1979 yapımı Manhattan filminde de Allen’ın canlandırdığı 42 yaşındaki komedi yazarının Mariel Hemingway’in hayat verdiği 17 yaşındaki bir kızla ilişkisi vardı.

Allen çok yakın geçmişte Harvey Weinstein’ın seksüel taciz skandalı ile yaptığı yorumlarla da gündeme gelmişti. BBC’ye verdiği demeçte, “Harvey Weinstein’ın dâhil olduğu bu şey herkesi ilgilendiren çok üzücü bir durum.” diyen Allen, daha sonra verdiği yorumu aydınlatmak için Variety’e yaptığı konuşmada, “Yorumu yaptığımda Harvey adına üzüldüm. Çünkü her şey açıktı ve yorumu yapma sebebim belli; çünkü o hasta bir adam.” dedi.

Kate Winslet’in başrolünde oynadığı, New York Film Festivali’nde görücüye çıkarak hatırı sayılır olumlu geri dönüş alan Woody Allen’ın yeni filmi Wonder Wheel 1 Aralık’ta gösterime giriyor. Bahsi geçen ve söylentilere göre adı A Rainy Day in New York filminin ise henüz gösterim tarihi belli değil. Ancak Woody Allen‘ın yeni filmi önümüzdeki yıl hazır olacağı bekleniyor.

Sinemanın Aykırı Yönetmeni Woody Allen

Woody Allen, sinema tarihinin gelmiş geçmiş en üretken yönetmenlerinden biri. Tamamen kendine özgü çektiği filmleriyle, onu anlamak çoğu zaman oldukça güçtür.

4218

Woody Allen Filmine Yıldız Yağmuru

Barselona, Barselona, Annie Hall gibi filmlere imzasını atmış olan usta yönetmen Woody Allen’ın adı henüz açıklanmayan filminin kadrosu adeta yıldızlar geçidi.

3080

Selena Gomez Ünlü Yönetmenin Filminde

Şarkıcı ve oyuncu Selena Gomez Woody Allen’ın yeni filminde rol alacak.

19520

Woody Allen’ın Dizisi Crisis in Six Scenes’in Fragmanı Yayınlandı!

Woody Allen’ın merakla beklenen dizisi Crisis in Six Scenes’in fragman yayınlandı! Allen’ın hem yazdığı hem de yönettiği dizide başrolleri Allen ile beraber Elaine May ve Miley Cyrus paylaşıyor. Woody

3521