“Yüzüklerin Efendisi” Efsanesi Dizi Oluyor

Yüzüklerin Efendisi'nin dizi haklarını Amazon kaptı.

  • 19PAYLAŞIM
  • 3168OKUMA

Yüzüklerin Efendisi, Amazon Prime Video’da yayınlanacak

Amazon.com tarafından yapılan açıklamada hikayenin dizi haline uyarlanması için Warner Bos ile anlaşma sağlandığı ve çalışmalara yakın bir zamanda başlanıcağı belirtildi.Yapılan açıklamada ayrıca spin-off dizilerini de içerdiği detayına yer verildi.

Televizyon Dünyasının En Büyük Anlaşması mı Geliyor?

Lord of The Rings” (Yüzükler Efendisi) serisinin dizi yapılması için bir süredir çalışmalar yapan Warner Bos’a, Netflix, HBOve Amazon kanalları, filmin kullanım haklarını satın alıp televizyon dizisine uyarlamak için eşi görülmemiş meblağlarda teklif yapmaya hazırlanıyorlar.

Üç şirketin de projeyle iddialı olarak ilgilendikleri ve ön ödeme olarak 200 – 300 milyon dolar arasında bir miktarı, sadece telif haklarını elinde bulunduran Warner Bros stüdyolarına vermeye hazır oldukları belirtiliyor. Projeye dair somut adımların yeni yeni atılmaya başlandığını ve herhangi bir prodüksiyon ve oyuncu bütçesinin de belirlenmediği belirtilirken, projede sadece bir sezonun 100 ila 150 milyon dolara mal olabileceği konuşuluyor.

Netflix ve Amazon’un anlaşmak için bir adım daha önde olduğu, HBO’nun ise popüler fantastik kurgu dizisi olan Game Of Thrones’a ve spin-off projelerinin maliyetlerinden dolayı geri adım atabileceği kulislerde konuşuluyor.

Bununla birlikte, televizyon dizisi için bir anlaşma sağlanması durumunda bunun bütün Yüzüklerin Efendisi karakterlerini kapsamayacağı ve kullanımın sınırlı tutulacağı da gelen haberler arasında. Televizyon dizisinin akıbetinin önümüzdeki aylarda netleşmesi bekleniyor.

HBO’ya yeni dizi geliyor!

Geçmiş yıllarda çokça yankı uyandıran ‘Love’ filminin senaristiLesley Arfin ile Skate Kitchen filminin yönetmeni Crystal Moselle HBO’ya diziyapıyor.

2674

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi ertelendi!

Netflix'in ilk Türk dizisi 'Hakan: Muhafız'ın (The Protector), Eylül ayında yayına girmesi beklenirken, Netflix yetkilileri diziyi beğenmediği için ertelendi.

3325

HBO’dan Game of Thrones’lu yeni sezon tanıtımı 

HBO, yeni televizyon sezonu öncesi bu sezon yayınlayacağı dizilerle hazırladığı fragmanı paylaştı.

2779

Netflix filmi The Angel’den fragman geldi

Netflix'in yeni filmi, başrolünde Marwan Kenzari'nin oynadığı The Angel'den fragman geldi

2856