“Captain Marvel”ın kadrosuna Annette Bening de katıldı!

Marvel'ın beklenen filmi Captain Marvel'dan yeni gelişmeler var.

Marvel sinematik evreninin ilk kadın süper kahraman filmi olacak olan yapımın kadrosuna, son olarak “Yıldızlar Asla Ölmez” ile seyircilerin karşısına çıkan, Altın Küre, BAFTA ve SAG ödülü sahibi Amerikalı oyuncu Anette Benning de katıldı. Müjdeli haber, Variety muhabiri Justin Kroll’un sosyal medya hesabından geldi. Kroll paylaştığı gönderide; “Gerçek haber; Annette Bening Captain Marvel’a katılıyor. Bana, Denvers’ın annesini canlandıracağı söylendi.” yazdı.

“Gizli Dünya” filmindeki performansıyla Oscar ödülüne layık görülen Brie Larson’ın başrolünü üstlendiği süper kahraman filmi, seyircilerini 90’lı yıllara götürüyor. ABD Hava Kuvvetleri’nde bir güvenlik şefi olan Carol Danvers, Kree teknolojisini içeren bir patlama sonucu özel güçler kazanır. Yeni gelen gücüyle birlikte artan sorumluluğu, onu dünyayı kurtarmak için amansız bir savaşa sokacaktır.

Humans”ın Anita’sı Gemma Chan, filmde Kree ırkından Minn-Erva karakterine hayat verecek. İnsanlığın arasına sızdığında Doktor Minnerva adını alan Kree casusu ve genetikçi Minn-Erva, Captain Marvel’ınkine benzer güçlere sahip olan bir karakter. Captain Marvel’ın beyaz perde macerasında yakışıklı oyuncu Jude Law, Captain Marvel’ın güçlerini kazandığı zaman ona yardım eden akıl hocası, doktor Walter Lawson karakterine hayat verecek. Kree ırkından gelme olan Mar-Vell isimli bir savaşçı olan karakter, dünyada saklanabilmek için doktor Walter Lawson karakterine bürünüyordu. Filmin kötü adamı ise uzaylı ırkı Skrulls’un lideri rolünde Ben Mendelsohn olacak. Kısacası filmde uzaylı ırkından karakterleri bol bol göreceğiz. Marvel sinematik evreninin S.H.I.E.L.D. müdürü Nick Fury de Samuel L. Jackson tarafından bir kez daha beyaz perdeye taşınıyor. Kadroda yer alan Lashana Lynch’in ise Avengers ekibinin üyelerinden biri olan Monica Rambeau rolünde boy göstereceği tahmin ediliyor.

Filmografilerinde “Mississippi Grind” ve “Half Nelson” gibi yapımlar olan Anna Boden ve Ryan Fleck ikilisinin yönetmenliğinde hayata geçirilen filmin senaryosu Meg LeFauve ve Nicole Perlman’ın hazırladığı taslaktan, Geneva Robertson-Dworet tarafından senaryolaştırıldı. “Captain Marvel” 8 Mart 2019‘da ülkemizde vizyona girecek.

Kaynak: Beyaz Perde

Marvel’ın kadın kahramanları aynı dizide!

Young Avengers ve Wonder Woman'ın yaratıcısı Allan Heinberg, Marvel’ın kadın süper kahramanlarını buluşturacak yeni bir dizi için kolları sıvadı.

3052

Captain Marvel’dan ilk fragman geldi!

Marvel'ın ilk kadın süper kahraman filmi niteliği taşıyan Captain Marvel'dan fragman yayınlandı.

2447

“Captain Marvel”ın çekimleri sona erdi! Şimdi sıra kurguda

"Captain Marvel" filmi için çekimler tamamlandı, şimdi sıra kurguda!

2328

“Captain Marvel”in müziklerini Türk besteci yapacak!

Captain Marvel'ın müziklerini Türk besteci Pınar Toprak yapacak

3080